Боротьба з корупцією як запорука довіри до влади

21 травня 2023
 Боротьба з корупцією як запорука довіри до влади

Початок 2023 року відзначився небаченим для України наступом на топ корупцію

Суспільство цю лінію поведінки влади сприймає більш ніж позитивно, утім є одне принципове питання: чи цей наступ відображає справжню політичну волю, чи є черговим показовим заходом під кон’юнктуру моменту.
Судячи з усього момент справді може стати історичним. І в Україні, і на Заході розуміють, що 2023 рік буде вирішальним для перемоги над російським агресором. Тож усі сторони мають зробити усе необхідне для досягнення спільної мети. ЗСУ - демонструвати успіхи на полі бою. Західні країни - надавати для цього сучасну зброю та техніку. Українська влада – ефективно управляти країною, яка воює.

В умовах, коли Україна практично повністю залежить від допомоги Заходу, президент Володимир Зеленський повинен остаточно закрутити гайки щодо проявів корупції, особливо серед найвищих посадових осіб держави, що у свою чергу стане прикладом поведінки на місцевому рівні. Тож є надія, що антикорупційний похід , який відзначився кадровими звільненнями, відстороненнями, обшуками, врученнями підозр, мав на меті передати повідомлення від президента про невідворотність відповідальності за корупційні правопорушення незалежно від рівня посади.

Звільнення осіб, які підозрюються у корупційних оборудках, має стати запорукою довіри до влади всередині країни і серед країн-партнерів, які всіляко підтримують Україну, надаючи не тільки зброю, а й макрофінансову допомогу. Київ не може допустити, щоб корупція та неефективне управління нівелювали шанси України на перемогу у війні з росією, що є першочерговим завданням.

Проблема корупції не повинна перебувати в одній площині з такими питаннями, як ефективність боротьби з російськими окупантами чи виживання української нації. Підійшов час, коли на корупцію треба не просто реагувати, а реально долати заради подальшого достойного існування держави.

Тохме Марк Жанович

 Голова міжнародного департаменту

Комітету по боротьбі з корупцією

Події Відео 25 травня 2023

Ігор Клименко: Безпека в навчальних закладах завжди на особливому контролі в МВС

На цьому під час наради під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо завершення 2022/23 навчального року та підготовки закладів освіти до наступного навчального року наголосив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко