Глава МЗС Нідерландів сподівається, що Китай прислухається до мирного плану Зеленського

24 травня 2023
 Глава МЗС Нідерландів сподівається, що Китай прислухається до мирного плану Зеленського

Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра висловив сподівання, що Китай прислухається до побоювань та мирного плану Президента України Володимира Зеленського

Про це повідомляється із посиланням на урядовий портал Нідерландів.

“Ми сподіваємось, що погляди та побоювання Президента Зеленського, включно українська Формула миру будуть прийняті близько до серця”, - йдеться у заяві.

Зазначається, що як постійний член Ради Безпеки ООН, Росія повинна підтримувати основні принципи Статуту ООН, включаючи національний суверенітет і територіальну цілісність.

Гукстра також наголосив на важливості того, щоб усі країни утримувалися від поставок зброї Росії, і на необхідності запобігання обходу санкцій.

За його словами, Нідерланди переконані, що “ми повинні підтримувати принципи Статуту ООН, міжнародного права та прав людини як основи нашої багатосторонньої системи, яка служить всім країнам”.

Він також сказав, що у цьому контексті “нам потрібно продовжувати співпрацю над викликами, з якими ми стикаємося. Наприклад, коли йдеться про мир і безпеку”.

Гукстра ще зазначив, що Китай зробив конструктивний внесок у конференцію REAIM щодо відповідального використання штучного інтелекту у військовій сфері, яка нещодавно відбулася в Нідерландах.

“Це чітко показало, що ми можемо успішно працювати разом”, - сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, Глава МЗС Нідерландів Вопке Гукстра 23-24 травня перебуває у Пекіні з візитом.

Події Відео 25 травня 2023

Ігор Клименко: Безпека в навчальних закладах завжди на особливому контролі в МВС

На цьому під час наради під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо завершення 2022/23 навчального року та підготовки закладів освіти до наступного навчального року наголосив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко