Гондурас розірвав зв’язки з Тайванем і встановив дипвідносини з Китаєм

16 березня 2023
 Гондурас розірвав зв’язки з Тайванем і встановив дипвідносини з Китаєм

Президентка Гондурасу Ксіомара Кастро доручила міністру закордонних справ країни розірвати офіційні зв’язки з Тайванем і встановити дипломатичні відносини з Китаєм

Про це повідомляється з посиланням на Reuters.

Кастро пропонувала розірвати зв’язки з Тайванем і встановити дипвідносини з Китаєм іще під час своєї виборчої кампанії в 2021 році, проте перемігши на виборах, у січні 2022 року заявила, що сподівається зберегти зв’язки з Тайванем.

Міністр закордонних справ Гондурасу Едуардо Рейна підтримав главу держави та зазначив, що уряд країни «повинен дивитись на речі дуже прагматично й шукати найкращого для народу Гондурасу».

В опозиції піддали сумніву доцільність такого кроку влади, оскільки рішення поглибити взаємодію з Китаєм може вплинути на відносини Гондурасу зі США, його головним торговим партнером.

Якщо центральноамериканська країна таки припинить відносини з Тайванем, острів втратить чергового союзника і в нього залишиться лише 13 дипломатичних партнерів, серед яких переважно латиноамериканські й невеликі острівні держави, зокрема Маршаллові Острови, Тувалу, Гватемала, а також Ватикан.

Крім того, Кастро зробила заяву напередодні запланованої на квітень поїздки президентки Тайваню Цай Ін Вень до Центральної Америки, в ході якої вона має намір відвідати Гватемалу та Беліз.

Міністерство закордонних справ Тайваню висловило серйозну стурбованість уряду Гондурасу й закликало його уважно розглянути своє рішення та не «потрапити в пастку Китаю».

Джерело, знайоме з ситуацією на Тайвані, заявило, що острову потрібно використати «всі можливі засоби» для збереження дипломатичних відносин з Гондурасом.

Тим часом Міністерство закордонних справ КНР заявило, що Китай вітає заяву президента Гондурасу й готовий встановлювати дипломатичні відносини з будь-якими країнами на основі дотримання принципу одного Китаю.

Водночас Тайвань може втратити ще одного латиноамериканського союзника – Парагвай, якщо опозиція виграє президентські вибори наприкінці квітня.

Як заявив кандидат у президенти від опозиції Ефраін Алегре, у разі його перемоги Парагвай розірве зв’язки з Тайванем і встановить дипломатичні зносини з Китаєм, що дозволить істотно збільшити важливий для країни експорт сої та яловичини до Піднебесної.

Як повідомлялося, Китай не дозволяє своїм дипломатичним партнерам підтримувати офіційні зв’язки з Тайванем, який вважає своєю власною територією без права на міждержавні відносини, що Тайвань рішуче заперечує.

У грудні 2021 року давні зв’язки з Тайванем розірвала Нікарагуа, уряд якої заявив про дружбу і взаєморозуміння з КНР та оголосив Тайвань «невід’ємною частиною Китаю».

Джерело Укрінформ
Події Відео 21 березня 2023

Сергій Дейнеко побував на позиціях прикордонників на Лиманському та Бахмутському напрямках

Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко перебував у підрозділі на найгарячішому напрямку захисту нашої держави – місці-фортеці Бахмут