Єрмак: Те, що сталося у ці дні, ставить крапку в російській "дипломатії шантажу"

02 листопада 2022
 Єрмак: Те, що сталося у ці дні, ставить крапку в російській "дипломатії шантажу"

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак вважає, що події навколо зернової ініціативи та безпечного "коридору" Чорним морем ставлять крапку в багаторічній "дипломатії шантажу", яку проводила Російська Федерація

 "У геополітичному плані те, що сталося у ці дні, ставить крапку на багаторічній дипломатії шантажу, яку проводила Росія. А іншої дипломатії там не знають, тому у сучасному світі вони і програють".

Після удару безпілотниками по кораблях Чорноморського флоту РФ, що стався в окупованому Севастополі 29 жовтня, Росія заявила про призупинення участі у зерновій ініціативі.

В ООН після цього заявили, що домовленість все одно залишається чинною і інспектори організації продовжать перевірку суден.

Президент РФ Володимир Путін того ж дня, 31 жовтня, почав натякати, що РФ готова повернутися до угоди.

  • 1 листопада Україна, Туреччина й ООН вирішили призупинити дію "зернового коридору" в межах Чорноморської зернової ініціативи на 2 листопада. Проте Анкара мала намір і далі виконувати Чорноморську зернову ініціативу.
  • 2 листопада Міністерство оборони РФ заявило, що Росія відновлює реалізацію "зернової угоди", призупиненої після вибухів у Севастополі.
Джерело УП
Суспільство Відео 23 жовтня 2022

Геннадій Труханов звернувся до одеситів: Давайте зробимо все, що від нас залежить

Підтримка енергетичного фронту – виклик, який наразі стоїть перед усією країною. Таку думку висловив мер Одеси Геннадій Труханов