Керівництво Нацполіції та делегація США обговорили документування воєнних злочинів рф в Україні

21 травня 2023
 Керівництво Нацполіції та делегація США обговорили документування воєнних злочинів рф в Україні

19 травня, керівництво Національної поліції України зустрілося з делегацією Державного Департаменту США та Посольства США в Україні

Під час зустрічі було обговорено матеріально-технічне забезпечення, навчання особового складу різних підрозділів Нацполіції, а також допомога для організації гуманітарного розмінування деокупованих територій.

У Національній поліції зазначили, що в межах міжнародного співробітництва іноземні партнери систематично надають матеріально-технічну допомогу українським поліцейським. Зокрема слідчим підрозділам, які беруть участь у документуванні та розслідуванні воєнних злочинів, а також вибухотехнікам, які розміновують деокуповані території.

Завдяки наданим технічним засобам та спеціальним роботам розмінування стало безпечнішим для українських поліцейських.

Також успішно тривають спільні проєкти з реалізації матеріально-технічної допомоги та навчання особового складу патрульної поліції, поліцейських офіцерів громад, підрозділів превенції, а також кіберполіції.

Представники Нацполіції подякували іноземним партнерам за потужну та послідовну підтримку, яку надають Сполучені Штати Америки.

Там зауважили, що всі воєнні злочини рф ретельно документуються та стають основою для роботи органів міжнародного та українського правосуддя.

Своєю чергою, американські партнери наголосили, що українські поліцейські щоденно проводять колосальну роботу щодо документування та розслідування воєнних злочинів та зазначили, що й надалі підтримуватимуть Національну поліцію.

Як відомо, з початку війни Відділ по роботі з правоохоронними органами Посольства США в Україні (INL) передав Нацполіції майно на суму десятки мільйонів доларів США. Крім того, в процесі закупівлі перебуває ще тисячі одиниць спеціального обладнання, захисного спорядження, транспортних засобів, обладнання для швидкого встановлення та порівняння ДНК профілів.

Національна поліція України

Події Відео 25 травня 2023

Ігор Клименко: Безпека в навчальних закладах завжди на особливому контролі в МВС

На цьому під час наради під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо завершення 2022/23 навчального року та підготовки закладів освіти до наступного навчального року наголосив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко