Киянам, у яких ще горить світло, електрику вимикатимуть вручну

02 грудня 2022
 Киянам, у яких ще горить світло, електрику вимикатимуть вручну

Житлові будинки, що знаходяться на одній лінії з об’єктами критичної інфраструктури, також очікує знеструмлення

Для цього застосовуватимуть так звані ручні відключення. Про це заявив гендиректор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, час, який кияни проводять без світла, скорочується. Втім, столиця продовжує жити в режимі екстрених відключень. Коваленко розповів, що минулого понеділка, 28 листопада, кияни у середньому відключалися на 9 годин, а 29-го — менше ніж на 7 годин на добу.

У середу, 30 листопада протягом дня без світла залишились 953 тисячі клієнтів. Це на 5 тисяч менше, ніж у вівторок. Водночас графіки відключень не діють для об’єктів критичної інфраструктури, на одній лінії з якими перебувають і житлові будівлі. Такі «щасливчики» «світяться» разом із лікарнями та життєво важливими підприємствами.

«Якщо їх можна перемикнути на іншу лінію, яка вимикається — то енергетики їх перемикають. Це нешвидкий процес, однак з хорошим прогресом: раніше на столицю таких будинків було 2000, зараз — 745. Але є будинки, які не можна перепідключити на іншу лінію, щоб вимикати разом з усім містом, — зазначив Коваленко.

Проте, за його словами, й по них очікується адміністративне рішення, а саме «ручне відключення», яке мають робити ЖЕК/ОСББ чи керуючі компанії.

Разом з тим очільник Yasno відзначив збільшення киянами оплат за спожиту електроенергію й подякував за це.

А тим часом енергетики попередили, що знову вводять екстрені відключення електрики у столиці та Київській області. Тож складені раніше графіки стабілізаційних відключень наразі не діють.

Джерело Вечірній Київ
Суспільство Відео 23 жовтня 2022

Геннадій Труханов звернувся до одеситів: Давайте зробимо все, що від нас залежить

Підтримка енергетичного фронту – виклик, який наразі стоїть перед усією країною. Таку думку висловив мер Одеси Геннадій Труханов