Новий прем’єр Китаю Лі Цян виступає за співпрацю зі США

14 березня 2023
 Новий прем’єр Китаю Лі Цян виступає за співпрацю зі США

Китай і Сполучені Штати можуть і повинні співпрацювати, оскільки лише працюючи разом, вони спроможні реалізувати свої національні інтереси

Про це заявив новопризначений прем’єр Держради (уряду) Китаю Лі Цян.

Виступаючи на пресконференції після завершення щорічної сесії законодавчого органу Китаю, Лі зазначив, що, за даними статистики китайської сторони, минулого року торгівля між КНР і США досягла рекордного рівня - майже $760 мільярдів.

"Китай і Сполучені Штати тісно взаємопов’язані економічно й обидві країни лише виграли від розвитку одна одної", - заявив очільник уряду.

Посилаючись на свій власний досвід роботи керівником Шанхаю, економічної столиці КНР, Лі розповів, що топменеджери транснаціональних корпорацій, із якими він спілкувався останнім часом, були оптимістично налаштовані з приводу майбутнього Шанхаю та Китаю і висловлювали переконання, що лише співпраця є шляхом до взаємовигідних результатів.

Прем’єр окремо згадав зустріч лідерів КНР і США Сі Цзіньпіна та Джо Байдена в листопаді минулого року на полях саміту глав держав "Групи двадцяти" (G20) та їхні домовленості про стабілізацію китайсько-американських відносин.

"Консенсус, досягнутий між лідерами Китаю та Сполучених Штатів,… має бути втілений у реальній політиці та конкретних діях", - сказав Лі. 

Джерело Укрінформ
Події Відео 25 травня 2023

Ігор Клименко: Безпека в навчальних закладах завжди на особливому контролі в МВС

На цьому під час наради під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо завершення 2022/23 навчального року та підготовки закладів освіти до наступного навчального року наголосив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко