Остаточно позбутися російських «скрєп»

25 жовтня 2022
 Остаточно позбутися російських «скрєп»

Україна виборює свою незалежність у війні, нав’язаній агресивним путінським режимом. Сьогодні українське суспільство відчуває огиду до всього, що стосується росії та її «скрєп», які десятиліттями забивалися москвою, ніби цвяхи в труну нашого вільного існування як такого

Однак, очевидно, що й після закінчення цієї кривавої війни проблема очищення від «скрєп»  для України не втратить своєї актуальності. Здається, нам ще доведеться якийсь час вичищати свій український дім від сміття, бо якщо «скрєпи» «духовні», то тільки на полі бою їх навряд чи позбудешся. Буде потрібна спільна робота, як на рівні державних інституцій, так і на рівні громадськості.

Такі процеси очищення справді важливі, бо ще не так давно Києвом бродили безсмертні полки, «канонічні» батюшки бунтували проти автокефалії, «канонічні» монахи переховували бойовиків, «двоязичні» партії сиділи у парламенті, було багато іншого, на що треба було реагувати принципово, і що потім призвело до рішення  путіна втопити Україну у крові, повністю знищити її незалежність та все українське.  

Необхідність таких процесів беззаперечна, але  тут є певні застереження. Важливо не помилитися, щоб під враженням від російських гидот ми не прагнули перетворити Україну на таку собі анти-росію, бо всупереч очевидності це буде шлях не до максимальної свободи, а до нової залежності.  Істинний суверенітет полягає в  тому, щоб відкладати систему координат від самих себе, а не від сусідів. Якими будуть ці координати, ми українці – ліберали, консерватори, націоналісти й інші – маємо вирішувати поміж собою, у внутрішній національній дискусії, яку  слід починати вже зараз, навіть якщо поки ми не вигнали агресора з України остаточно.

Треба позбутися російських «скрєп», тільки справжніх, а не вигаданих для таврування опонентів під час серйозного внутрішнього діалогу про облаштування українського  майбутнього.

Едуард Єфіменко

Суспільство Відео 23 жовтня 2022

Геннадій Труханов звернувся до одеситів: Давайте зробимо все, що від нас залежить

Підтримка енергетичного фронту – виклик, який наразі стоїть перед усією країною. Таку думку висловив мер Одеси Геннадій Труханов