Похорон Єлизавети ІІ і траур коштували Британії $200 млн

18 травня 2023
 Похорон Єлизавети ІІ і траур коштували Британії $200 млн

Організація похорону королеви Британії Єлизавети ІІ і траурних заходів коштували Сполученому Королівству 162 млн фунтів стерлінгів – близько 200 млн доларів

Як повідомляє Sky News, такі цифри оголосила Королівська Скарбниця (Мінфін Британії).

Йдеться про заходи у 10-денний період трауру та прощання з Єлизаветою ІІ, коли до столиці з’їздилися тисячі людей, та безпосередньо день похорону 19 вересня.

Головний секретар відомства Джон Глен зазначив, що смерть королеви була подією "великої національної значущості" і уряд мав подбати, щоб усі пов’язані з цим заходи були проведені на належному рівні та безпечно для громадськості.

Найбільші витрати, 74 млн фунтів, виділили на заходи у віданні Міністерства внутрішніх справ, на другому місці опинилися витрати Міністерства культури, медіа та спорту.

Уряд Шотландії у зв’язку з подіями витратив 18,8 млн фунтів, уряди Уельсу та Північної Ірланідії – приблизно по 2 млн фунтів стерлінгів. У Скарбниці зазначили, що їм компенсували відповідні витрати з центрального бюджету.

Нагадаємо, Єлизавета ІІ померла 8 вересня 2022 року.

6 травня у Вестмінстерському абатстві відбулася коронація короля Чарльза ІІІ, підготовка до якої тривала багато місяців.

Події Відео 25 травня 2023

Ігор Клименко: Безпека в навчальних закладах завжди на особливому контролі в МВС

На цьому під час наради під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо завершення 2022/23 навчального року та підготовки закладів освіти до наступного навчального року наголосив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко