Публічна посада: коли влада й відповідальність нероздільні складові

10 травня 2023
 Публічна посада: коли влада й відповідальність нероздільні складові

Україна хоче інтегруватися у цивілізований світ демократичних держав, і саме про це наша боротьба з російським агресором у найбільшій війні за останнє століття

Тож діячам, котрі потрапили у репутаційні й корупційні скандали, як і всім іншим політикам та високопосадовцям, потрібно зарубати собі на носі: кожну свою дію треба оцінювати, виходячи з її наслідків, а також з розуміння того, що приховати надовго нічого не вдасться.

А якщо й досі хтось із облич влади, помічених у аморальній поведінці чи корупції, вважає, що суспільна думка у воюючій країні рано чи пізно не порве його репутацію на шматки або не винесе одразу публічний вирок (можливо надмірно емоційний), то він вже давно не є адекватним, відірваним від землі, і падати йому буде неймовірно боляче.

Хочеш отримати публічну посаду – жертвуй особистим, дотримуйся морально-етичних норм, бо твоя відповідальність значно ширша, ніж звичайного громадянина. Якщо схибив, отримуй наслідки у вигляді скандалу, шкоди репутації або відповідай політично чи перед законом.

Усі твої аргументи, які могли б сприйматися на особистому рівні, з точки зору публічної політики не мають особливого значення, бо з високою посадою, окрім влади й реалізації амбіцій, ти отримуєш шанс відчути на собі увесь потенціал настроїв громадської думки. Реакція публіки не завжди справедлива, часто перебільшена й жорстока, але це неодмінна складова публічної сфери у справжніх демократіях, якою Україна прагне стати.

Євген Близнюк