Речник уряду Польщі про передачу МіГ-29 Україні: наша безпека не постраждає

17 березня 2023
 Речник уряду Польщі про передачу МіГ-29 Україні: наша безпека не постраждає

Передача Україні бойових літаків МіГ-29 не послабить безпеку Польщі, а навпаки, зміцнить її

Про це заявив речник польського уряду Пьотр Мюллер, повідомляється з посиланням на PAP.

"Наша безпека від цього не постраждає. Наша безпека від цього виграє, оскільки весь цей час ми триматимемо російський фронт далеко від наших кордонів", - сказав він.

Речник польського уряду підкреслив, що Польща зміцнює свою оборону шляхом укладання чергових контрактів для посилення армії. Він додав також, що в рамках політики ЄС Польща також отримує компенсацію за поставлене Україні обладнання.

Він також зазначив, що якщо хтось у Польщі хотів би поставити під сумнів збройну підтримку України під кутом захисту від Росії, то ця людина не розуміє однієї речі: "Польща - наступна у черзі".

Слід зазначити, що міністр оборони Маріуш Блащак в розмові з Польським радіо підтвердив, що Польща хоче передати літаки в рамках ширшої коаліції держав.

"Ми хочемо діяти в ширшій коаліції, так само, як ми збудували коаліцію щодо танків Leopard. В цьому ми показали велику ефективність. Так само, як наші дії призвели до того, що до України потраплять системи Patriot", - сказав Блащак.

"Для нас важливо, щоб сусідом Польщі була незалежна Україна. Щоб ми не сусідили з Україною як частиною Росії, цієї російської імперії, яка агресивно діє стосовно сусідів. Тому ми підтримуємо Україну", - заявив він.

Прем'єр-міністр Матеуш Моравецький заявив у вівторок, що Польща може передати Україні винищувачі радянських часів протягом найближчих тижнів.

Події Відео 21 березня 2023

Сергій Дейнеко побував на позиціях прикордонників на Лиманському та Бахмутському напрямках

Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко перебував у підрозділі на найгарячішому напрямку захисту нашої держави – місці-фортеці Бахмут