Саміт G20: Китай заблокував заяву про війну в Україні

27 лютого 2023
 Саміт G20: Китай заблокував заяву про війну в Україні

Зустріч G20 завершилася без спільної заяви

Китай заблокував ухвалення підсумкової декларації через те, що в ній засуджувалась агресія РФ проти України.

Китай заблокував ухвалення підсумкової заяви саміту міністрів фінансів країн Великої двадцятки через те, що в ній засуджувалась агресія Росії проти України, повідомляє The Guardian.

Індія, що приймала саміт міністрів фінансів G20, опублікувала за його підсумками власну заяву. У ньому йдеться, що всі члени G20, окрім Росії та Китаю, були готові "рішуче засудити" повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

У заяві Індії на адресу Росії практично точно повторено формулювання з торішньої декларації лідерів G20 на Балі, із зазначенням того, що нинішній саміт "не є форумом для вирішення питань безпеки".

Deutsche Welle повідомляє, що учасники саміту не дійшли консенсусу щодо включення до підсумкової декларації слова "війна". Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер зазначив, що саме Китай заблокував ухвалення підсумкової декларації.

Раніше повідомлялося, що Індія в період головування у Великій двадцятці не хоче обговорювати нові санкції проти Росії.

Події Відео 25 травня 2023

Ігор Клименко: Безпека в навчальних закладах завжди на особливому контролі в МВС

На цьому під час наради під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо завершення 2022/23 навчального року та підготовки закладів освіти до наступного навчального року наголосив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко