Шмигаль визнав, що план щодо газу не виконають

14 вересня 2022
 Шмигаль визнав, що план щодо газу не виконають

Шмигаль запевнив, що газу на зиму вистачить

Уряд ставив завдання накопичити до опалювального сезону 19 млрд кубометрів газу, але це виявилося нездійсненним.

Україна накопичить на початок опалювального сезону менше газу, ніж планувалося, визнав прем'єр-міністр Денис Шмигаль на зустрічі з журналістами у середу, 14 вересня, у Києві.

За його словами, у жовтні очікується зростання запасів газу з нинішніх 13,2 млрд куб. м до 14,5-15 млрд куб. м. При цьому Кабмін ставив завдання накопичити 19 млрд куб. м.

"Але з огляду на те, що ситуація змінювалася протягом літа, ведучи непрості дискусії з НАК Нафтогазом... ми підійшли до вересня, отримали гарантії наших партнерів від США та північних країн, що зможемо розраховувати на отримання газу і в четвертому, і в першому кварталі. Це дозволило Міненерго знизити поріг накопичення до 15 млрд кубів", – сказав він.

Зокрема, зі США досягнуто домовленості про постачання у четвертому кварталі цього року та першому кварталі наступного 2 млрд куб. м газу, а також ведуться переговори з Норвегією та консорціумом країн щодо надання додаткового газу.

Також Шмигаль повідомив, що вугілля вже накопичено 2,2 млн тонн – це найбільші запаси за останні роки, і вони будуть збільшені до 2,5 млн тонн, що відповідає максимальній потужності складів.

Крім того, Укрзалізниця та Держлісагентство накопичують запаси дров ще майже на 1,5 млн кубометрів, щоб до жовтня вони досягли 7 млн кубометрів.

Місяць тому в Нафтогазі говорили, що Україні потрібно 8 млрд доларів, щоб досягти поставлених Кабміном показників запасів газу 19 млрд кубометрів.

Влада очікує, що в наступному опалювальному сезоні споживання газу знизиться на 39,7% (на 7,7 млрд куб. м) порівняно з минулим – до 11,7 млрд куб. м.


Суспільство Відео 23 жовтня 2022

Геннадій Труханов звернувся до одеситів: Давайте зробимо все, що від нас залежить

Підтримка енергетичного фронту – виклик, який наразі стоїть перед усією країною. Таку думку висловив мер Одеси Геннадій Труханов