Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС проти Ірану через допомогу РФ дронами

02 листопада 2022
 Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС проти Ірану через допомогу РФ дронами

Міністерства економіки та енергетики і закордонних справ Швейцарії в середу ухвалили рішення долучитися до санкцій ЄС проти Ірану через постачання ним безпілотників до Росії

Санкції Європейського Союзу були запроваджені 20 жовтня та стосувалися трьох фізичних та однієї юридичної особи Ірану, причетних до розробки та постачання до Росії безпілотників, які використовуються у війні в Україні.

Водночас Швейцарія вирішила не приєднуватися до санкцій ЄС, запроваджених у зв’язку з акціями протесту в Ірані та порушеннями прав людини, але засудила дії іранських силовиків із придушення протестів і порушення прав людини.

Федеральна рада Швейцарії підкреслює, що вже запровадила проти Ірану далекосяжні санкції, зокрема фінансові, туристичні та товарні. Крім того, Швейцарія є однією з небагатьох країн, які ведуть регулярний двосторонній діалог з Іраном з питань прав людини та правосуддя.

Як відомо, Росія останнім часом масово застосовує для ударів по Україні дрони-камікадзе, які фахівці ідентифікують як іранські "Шахед-136", а російські сили використовують їх під назвою "Герань". Тегеран неодноразово заперечував передачу безпілотників Росії. У Білому домі вважають заперечення Ірану неправдою.

Суспільство Відео 23 жовтня 2022

Геннадій Труханов звернувся до одеситів: Давайте зробимо все, що від нас залежить

Підтримка енергетичного фронту – виклик, який наразі стоїть перед усією країною. Таку думку висловив мер Одеси Геннадій Труханов