У Японії повідомили, що їхня фіндопомога Україні перевищила $1,6 млрд

15 березня 2023
 У Японії повідомили, що їхня фіндопомога Україні перевищила $1,6 млрд

Японський уряд надав Києву фінансову та матеріальну допомогу на 1,6 мільярда доларів

Японія за підсумками 2022 року надала Україні фінансову та матеріальну допомогу на 1,6 млрд доларів. Про це з посиланням на звіт японського МЗС повідомляє інформагентство Kyodo у вівторок, 14 березня.

"У Японії обсяг офіційної допомоги на розвиток минулого року значно зріс, оскільки уряд зробив різні кроки щодо допомоги Україні, які коштували 1,6 млрд доларів", - йдеться у повідомленні.

Японія за підсумками 2021 року стала третім за обсягом виділених на міжнародний розвиток коштів донором у світі після США та Німеччини серед усіх членів Організації економічного співробітництва та розвитку.

Офіційна допомога Японії в 2021 році, підрахована за міжнародними стандартами системи еквівалентних грантів, зросла на 8,4% порівняно з попереднім роком і досягла близько 17,63 млрд доларів.

З пільговими кредитами обсяг виділеної допомоги на розвиток сягає 21,95 млрд доларів.

Одним з основних факторів, які спонукали владу Японії наростити обсяг міжнародної допомоги, стала пандемія COVID-19, яка суттєво обмежила джерела фінансування для країн, що особливо залежать від туризму.

Нагадаємо, Україна отримає від Японії грантову допомогу у розмірі $170 млн на здійснення Плану швидкого відновлення України.

Раніше також повідомлялося, що Японія має намір надати 5,5 мільярда доларів допомоги Україні.

Події Відео 21 березня 2023

Сергій Дейнеко побував на позиціях прикордонників на Лиманському та Бахмутському напрямках

Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко перебував у підрозділі на найгарячішому напрямку захисту нашої держави – місці-фортеці Бахмут