В Ірані стратили трьох учасників торішніх протестів

22 травня 2023
 В Ірані стратили трьох учасників торішніх протестів

В Ірані у п'ятницю стратили чоловіків, обвинувачених у вбивстві трьох силовиків під час торішніх антиурядових протестів

Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела в судовій владі Ірану.

Маджід Каземі, Салех Мірхашемі та Саїд Ягубі були страчені в місті Ісфаган.

За інформацією владних джерел, 16 листопада вони «вбили мученицькою смертю» двох членів воєнізованого формування «Басідж» та офіцера правоохоронних органів.

В очікуванні виконання вироку чоловіки у середу звернулися до громадськості із закликом «Не дозвольте їм убити нас!». Їхня записка з цими словами стала вірусною у соціальних мережах. Із закликом скасувати страту виступив і заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.

Правозахисна організація «Міжнародна амністія» заявила, що прискорений судовий процес був помилковим і використовував «зізнання, затьмарені тортурами».

Своєю чергою влада Ірану заперечує, що зізнання вибиваються під тортурами.

Після сьогоднішніх страт кількість повішених за участь у загальнонаціональних протестах в Ірані зросла щонайменше до семи осіб.

Нагадаємо, протести в Ірані спалахнули восени минулого року після смерті 22-річної Махси Аміні, яка загинула після затримання поліцією моралі.

Події Відео 25 травня 2023

Ігор Клименко: Безпека в навчальних закладах завжди на особливому контролі в МВС

На цьому під час наради під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо завершення 2022/23 навчального року та підготовки закладів освіти до наступного навчального року наголосив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко