В Італії скандал: глава МЗС звинуватив свою власну партію у саботажі підтримки України

20 червня 2022
 В Італії скандал: глава МЗС звинуватив свою власну партію у саботажі підтримки України

Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо звинуватив свою власну партію "Рух 5 зірок" у підриві зусиль уряду щодо підтримки України та сказав, що однопартійці сприяють ослабленню позицій Риму в Євросоюзі

Про це повідомляє Reuters.

Ді Майо вважає, що уряд Італії має захищати цінності демократії і свободи та наближати закінчення війни, яку має намір продовжувати російський диктатор Володимир Путін.

Глава МЗС Італії заявив, що лідери "Руху 5 зірок" створюють проблеми для взаємодії уряду з європейськими партнерами. Він назвав таке ставлення "незрілим" і зазначив, що воно створює "напруженість та нестабільність усередині уряду".

Reuters зазначає, що заява Ді Майо може означати посилення розколу в найбільшій партії правлячої коаліції та створює проблеми для прем'єр-міністра Маріо Драґі – на післязавтра в парламенті намічено голосування про допомогу для України, тоді як деякі депутати з "Руху 5 зірок" хочуть запровадити обмеження на продовження надсилання Україні зброї.

Хоча "Рух 5 зірок" є найбільшою політичною силою у парламенті, її підтримка знизилася з 33% у 2018 році до приблизно 13%, а на недавніх місцевих виборах її представники взяли лише 3% голосів.

Якщо Ді Майо буде змушений вийти з партії та створити нову політичну силу, за ним може піти група прихильників. Це може спровокувати парламентську кризу та зміну уряду.

16 червня лідери Франції, Німеччини, Італії та Румунії виступили на пресконференції у Києві за негайне надання Україні статусу кандидата на членство у Євросоюзі.

Події Відео 20 червня 2022

«Поліцейські Києва затримали чоловіка за вбивство орендодавця квартири», - начальник Солом‘янського управління поліції Іван Жук

Через виселення з помешкання зловмисник схопив ніж та чотири рази вдарив потерпілого в живіт та груди