Зеленський: Винні у злочинах проти українців не повинні ховатися за «імунітетом посадових осіб»

15 липня 2022

Президент Володимир Зеленський наполягає на створенні спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності осіб, чиї рішення призвели до масових злочинів росії в Україні, але хто ховається під так званим посадовим імунітетом

Про це Зеленський заявив під час виступу на міжнародній конференції у Гаазі.

«Наших з вами зусиль вистачить, щоб зафіксувати злочини російських окупантів, щоб зібрати всі докази і зробити це так, щоб вони були абсолютно допустимі в судах, щоб встановити кожного з винних. Однак ті люди, чиї рішення призвели до цього масиву злочинів, не повинні ховатися за так званим імунітетом посадових осіб. Принцип неминучості покарання має діяти і для цих людей. І це може забезпечити тільки спеціальний трибунал щодо агресії проти України», - зазначив Зеленський.

Президент розповів, що лише за час від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого органами правопорядку України зареєстровано 34 039 злочинів, пов’язаних з російською агресією, та закликав уявити, скільки таких злочинів скоєно росіянами з 2014 року.

Глава держави запевнив, що українське правосуддя зробить ту частину роботи, яку дозволяє національна юрисдикція, та висловив сподівання, що Міжнародний кримінальний суд неминуче забезпечить відповідальність винних у злочинах, які належать до його підсудності, – воєнних злочинів, злочинів проти людяності, злочину геноциду.

Однак, наголосив Зеленський, наявні судові установи з юрисдикційних причин не можуть притягнути до відповідальності всіх винних саме у первинному злочині агресії.

«Тому і потрібен спеціальний трибунал щодо цього злочину російської агресії проти України. Трибунал, який забезпечить справедливе і законне покарання тих, хто розпочав цю історію катастроф і трагедій, яка стала найбільшою війною в Європі з часів Другої світової війни», - пояснив Президент.

Він додав, що правосуддя завжди має робити свою справу, а завдання всіх політиків – дати правосуддю необхідні інструменти для справедливості.

За словами Глави держави, сила права, його верховенство забезпечуються лише тоді, коли є ефективні та стійкі інституції, які здатні реалізувати право в будь-яких умовах.

«Ми знаємо, які інституції нам потрібні. Ми можемо їх створити. І вони обовʼязково спрацюють. І це буде такий внесок у захист світового порядку, світового правопорядку, з яким можна порівнювати хіба що Нюрнберзький трибунал. Це наше спільне завдання», - підкреслив Президент.

Як повідомлялося, у Гаазі 14 липня проходить міжнародна конференція щодо координації зусиль міжнародного співтовариства, спрямованих на розслідування злочинів, скоєних росією в Україні, та забезпечення правосуддя.

Події Відео 21 березня 2023

Сергій Дейнеко побував на позиціях прикордонників на Лиманському та Бахмутському напрямках

Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко перебував у підрозділі на найгарячішому напрямку захисту нашої держави – місці-фортеці Бахмут